BOAT SHOW EURASIA TUZLA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR | Viaport Marina

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK DENİZ BULUŞMASI BOAT SHOW EURASIA DENİZ FUARI 02-08 EKİM’DE, VIAPORT MARİNA’DA..

2019’UN EN YENİ TASARIMLARI, ÖDÜLLÜ TEKNELER VE 2018’İN SON AVANTAJLARI 02 EKİM’DE BOAT SHOW EURASIA TUZLA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR..

Uluslararası Boat Show Eurasia Fuarı, 02-08 Ekim tarihleri arasında Viaport Marina’da denizcilik sektörünün en büyük buluşması olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. 2019’un en özel tasarımları, 2018’in son avantajları ve ödüllü tasarımların yanı sıra sektörün en önemli markalarının Dünyada ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek lansman tekneleri Boat Show Eurasia’da meraklıları ile buluşacak. Son yıllarda mega yat üretiminin merkezi haline gelen Türk tersanelerinin büyük ilgi gören tasarımları ve son teknoloji uygulamaları, dünyanın ünlü yat üreticilerinin son model tekneleri Boat Show Eurasia’da yerli ve yabancı ziyaretçiler için görücüye çıkacak. Bu yıl, Boat Show Eurasia’ya, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Ukrayna ve Rusya ‘ nın yanı sıra, Avrupa’lıların da büyük ilgisi var. Boat Show Eurasia, 02-08 Ekim tarihleri arasında, 8 binin üzerinde yabancı ziyaretçi ağırlayacak.

Deniz tutkunlarının heyecanla beklediği Uluslararası Boat Show Eurasia, 02-08 Ekim 2018 tarihleri arasında Viaport Marina’da düzenlenecek. Boat Show Eurasia’da boyları 5 metre ile 50 metre arasında değişen 150’nin üzerinde tekne deniz üzerinde görücüye çıkacak. Yüzen mücevherler olarak tanımlanan ultra lüks mega yatlar, motor yatlar, katamaranlar, yelkenliler ve Guletlerin, denizde konfordan vazgeçemeyenlerle buluşacağı Boat Show Eurasia’da, düşük bütçeyle deniz keyfini yaşamak isteyenler için ekonomik tekneler de yer alacak.

Ödüllü tasarımların yanı sıra Türkiye’de ilk kez sergilenecek “Lansman Tekneler” de Boat Show Eurasia’da yer alacak. Viaport Marina’nın ileri teknoloji sunan prestijli ve keyifli ortamında, gün boyu alışveriş, Tema park eğlencesi, Akvaryum macerası, sinema, konserler ve benzeri birçok etkinliği bir arada sunan Boat Show Eurasia’yı keşfetmek için ziyaretçilere bir gün yetmeyecek.

TÜRKİYE’DE DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK BULUŞMASI..

Fiyatları 60 bin TL ile 75 Milyon TL arasında değişen 200’ün üzerinde teknenin sergileneceği Boat Show Eurasia’da bu yıl 240 Milyon TL satış hedefleniyor. Her yıl %20 oranında büyüyen sektörün en büyük buluşması olarak nitelendirilen Boat Show Eurasia’da sektör tek çatı altında Viaport Marina’ da bir araya gelirken; lüksü yeniden tanımlayan pahalı tasarımlara ilginin her yıl büyümesi ve fuarda her yıl ekonomik teknelerin de oranı hızla artması sektörün büyümesine fayda sağlıyor.

AVRUPA’LI ALICILAR, MEGA YAT SİPARİŞLERİ İÇİN ARTIK TÜRK TERSANELERİNİ TERCİH EDİYOR..

Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın, Yatçılık sektörünün Avrupa’da azalan Pazar talebini, yoğun tanıtım çalışmaları, kaliteli ve ekonomik fiyatlı üretim ile yeniden arttırdığını söyledi. Dilek Günaydın; “Türkiye, uzun süredir mega yat üretiminde dünya da ilk beşteydi. Bir süredir, Avrupa pazarından Türk tersanelerine yönelik siparişler beklenenin altında seyrediyordu. Ancak, dinamik bir yapıya sahip olan Türkiye yat sektörü, krizlere göre yön almayı başararak 2018 yılında yeniden dünya beşinciliğine oturdu” dedi.

Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın yaptığı açıklamada; “Avrupa’da ki rakiplerimizin krizlerden bizden daha çok etkilenmesi Türk yatçılığının önünü açtı. Mega yat üretiminde zaten iyiyiz kaliteli ve uygun fiyatlı işçiliğimiz bizi diğer bir çok ülkeden ayırıyor ancak seri üretim yapan tersanelerimizin sayısını artırmamız ve özellikli tekneler, farklı tekneler söz konusu olduğunda markalaşma yönünde oldukça hızlı ilerliyoruz.

DÜNYADA SERİ ÜRETİM TEKNELER, TÜRKİYE’DE MEGA YAT SİPARİŞLERİ YÜKSELİŞTE..

Türkiye’nin tüm dünyada yat alıcılarının ilk tercihleri arasında yer aldığını söyleyen Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın; “Tüketici profili son yıllarda değişmeye başladı. Avrupa’lı alıcılar, seri üretim, fabrikasyon ve 30 metre altı teknelere yöneldi. Yine, Avrupa’nın yükselen yıldızı yelkenliler. Gerek rüzgarla da yol alabildiği için yakıt tasarrufu sağlayan gerekse denizci olduğunuzu hissettiren yelkenlileri en çok Avrupa’lılar tercih ediyor. Kişiye özel tasarım ve mega yat alıcılarının Rusya, Ukrayna, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da yoğunlaştığını görüyoruz. Son 5 yılın en önemli sürprizlerinden biri de Afrika ülkeleri. Henüz 20-30 adeti geçmese de Afrika ülkelerinden alıcıların da mega yat ve kişiye özel tasarım tekne siparişlerinde Türk yatçılarını tercih etmesi bu pazarın da ileride önemli olacağının işaretlerini veriyor” dedi.

RAKAMLARLA YATÇILIK SEKTÖRÜ

Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın sektörle ilgili rakamsal gelişmeleri de şu şekilde açıkladı : “Türkiye’de yatçılık sektörü 2017 yılında 40 metre üzeri tekne üretiminde %20 oranında büyüdü. Halen satılmış olan ve yapılan mega yatlar dünyada ki zenginlerin yüzde 5’ine cevap verebiliyor. Resmi rakamlara göre, küçük teknelerde 2017 yılı itibarı ile tersanelerimizde inşa halinde olan yaklaşık 200 adet tekne teslim edilmiş durumda. Günümüzde yaklaşık 150 adet yat inşası sürüyor. 120-149 feet arası motor yat siparişleri yüzde 5 düşüş gösterirken, 150 feet üzerindeki motor yat siparişleri yüzde 15 artmış olup, yelkenli yatlar (sailing yacht) adet olarak yat tekne inşasının yüzde 8’ini oluşturuyor. Lüks yatta ilk dört yapımcı ülke, İtalya, ABD, Hollanda ve İngiltere olarak karşımıza çıkıyor. Özel tasarım yani custom ve yarı özel tasarımlı yatlar arasındaki çizgi gittikçe farksızlaşmaya başlamış, seri üretim ve custom yat yapımcılarının ayırt edilebilmesi de güçleşiyor. Dünya birincisi olan İtalyan Benetti gibi yapımcılar her iki türde de yat inşa ederken, özellikle büyük fiberglas yat yapımcıları gibi bazı firmalarsa iç alanları özel tasarımlı seri üretim tekneleri imal ediyorlar. Yine, resmi rakamlara göre dünya genelinde 2005 yılında 103 adet olan 150 feet ve daha büyük motor yat sözleşmeleri 2017 yılında, 1300’e yükseldi. Bunların yüzde 33’ünü 200 feet ve üstündeki yatlar oluşturuyor. Kişiye özel siparişlerde, normal yatlardan giderek, daha büyük yat yapımına yöneliş dikkat çekiyor.

Türkiye, yat inşa sanayi kuralları ve standartları takip etmek, yeni zarif ürünler üretmek ve hatta Türkiye dışında inşa edilmekte olan yatlarla ilgili talepler üzerine sözleşmeler imzalamak yönünde atılım içinde. Sektörün geleceğini garanti altına alacak kalite ve güvenilirlik konuları en ön sıraları alıyor. Via Fuarcılık olarak her yıl Ekim’de düzenlediğimiz Deniz Fuarı ve Şubat’da düzenlediğimiz Kara Fuarı ile sektörün gelişimine ve yerli-yabancı alıcılarla sektörün buluşmasına önemli katkıda bulunuyoruz ” dedi.

Türkiye’de ki mega yat, motoryat ve yelkenli üreticilerinin Avrupa’lı alıcılara ulaşmak için tasarım yatların yanı sıra seri üretime de yöneldiğini belirten Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın ; “Boat Show Eurasia, hem deniz üzerinde düzenlenen İstanbul’daki en büyük fuar olması hem de uluslar arası olması nedeniyle sektörün dünya rekabetinde önemli rol oynuyor. Ayrıca, yine sektörün üretiminin merkezi olan Tuzla’da Şubat ayında düzenlediğimiz Kara Fuarı ile, sektörü potansiyel alıcılarla buluşturuyoruz. Yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuardan bu yıl ciddi motoryat, Katamaran, yelkenli ve mega yat satışı bekliyoruz. Özellikle, tersaneler bölgesi olan Tuzla’da olması, fuarlardan birinin Kara’da, diğerinin deniz üstünde olması ve Viaport Marina gibi dünyanın en ileri teknolojiye sahip Marinasında düzenleniyor olması nedeniyle Türkiye’de sadece Boat Show Eurasia’da mega yatlar sergilenebiliyor bu nedenle, mega yat talebi olanlar da fuarı ziyaret edecekler” şeklinde konuştu.

DÜNYACA ÜNLÜ YAT MARKALARI GÖZE ÇARPIYOR

Bu yıl ilk defa denizde sergilenecek olan Lansman teknelerden bazıları, Deniz Yatçılık tarafından sergilenecek olan Absolute Navetta 73, Absolute Navetta 48, Galeon 360, Gena Yatçılık tarafından sergilenecek olan Bavaria C45 Style, Bavaria C50 Style, Top Leisure tarafından sergilenecek olan Jeanneau 490, Jeanneau 440, Turmarin tarafından sergilenecek olan Dufour 360 GL, Fountaine Pajot Saona 47, Lucia 40, Astrea 42, Tezmarin tarafından sergilenecek olan Gran Turismo 50, Oceanis 51.1, Oceanis Yachts 62, Lagoon 40, Lagoon 50, Atölye Kazaz Yatçılık tarafından sergilenecek olan Cayman S450 yer alıyor. Ziyaretçilerine beğendikleri tekneleri hemen deniz üzerinde test etme ve deneme seyri yapma imkanı da sunulan Boat Show Eurasia 2017 Yılında 40 bin ziyaretçiyi 6 günde ağırladı, bu yıl 32 ülkeden 8000’ in üzerinde yabancı ziyaretçi beklenirken genel ziyaretçi hedefi ise 60 bin olacak.

Boat Show Eurasia; üstün performanslı, şık dekorasyonlu dünyaca ünlü megayat, motoryat ve yelkenlileri bir araya getirirken, İthal ve yerli üretim megayat, yelkenli, motoryat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, su sporları malzeme ve ekipmanları, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar, konsepte uygun giysi marka ve üreticileri, sektörün ileri gelen kurum ve kuruluşlarının da yer aldığı büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.

RAKAMLARLA BOAT SHOW EURASIA
Fuar Alanı : VIAPORT Marina
Tarih 02-08 Ekim 2018
Sergilenecek Ürünler Motoryat, yelkenli, sürat teknesi, lansman ve sıfır tekneler, catamaran, deniz ekipmanları, charter firmaları, hybrid tekneler ve teknolojiler, deniz motosikleti, motorlar, bot, sektör dergileri, tekstil ürünleri.
Ziyaret Saatleri 10:00 – 19:00
Beklenen Ziyaretçi 50.000 +
Katılımcı Firma Adedi 200 +
Sergilenecek Tekne Adedi 200 +
Sergilenecek Marka Adedi 400 +

BİLGİ İÇİN : Tülay Alpaslan – (0532) 263 20 66

Viaport imkanlarından ilk önce ben faydalanmak istiyorum diyorsan

Hemen E-Posta listemize kayıt ol. Hem kampanyalardan ilk sen haberdar ol hem de sürpriz fırsatlardan faydalan...


Kvk metni
KVK Metni'ni Oku !
X Kapat


Nature

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MARİNA HİZMETLERİ AYDINLATMA METNİ

Sayın Tekne Sahipleri, Donatanlar, Kaptanlar, Tekne Ortakları, Tekne Sorumluları ve Tekne Ziyaretçileri ve Ziyaretçilerimiz; Viaport Marina Tuzla deneyiminiz sırasında bizler tarafından işlenecek kişisel verilerinize ilişkin olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (Kanun) uyarınca “Veri Sorumlusu” sıfatıyla Via Marina Yapım ve Yönetim A.Ş. (Viaport Marina) olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Aydınlatma yükümlülüğümüz kapsamında sizlere; işlediğimiz kişisel verilerinizi, bu verilerinizi hangi işleme amaçları kapsamında işlediğimizi, kimlere ve hangi amaçlarla aktarılabileceğimizi, verilerinizi hangi yollarla ve hukuki sebeplerle topladığımızı ve kanun kapsamında hangi haklara sahip olduğunuzu bildirmek isteriz.

1. Kişisel verilerinizi işleme amaçlarımız ve işlenecek kişisel verileriniz nedir?
Kimlik, İletişim, Görsel ve İşitsel Kayıtlar gibi kişisel verileriniz; marina içi erişim yetkilerinin yürütülmesi, marinamız iş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi, müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin yürütülmesi, sizlere verdiğimiz hizmetlerin satış süreçlerinin yürütülmesi, sizlerle kurulan sözleşme süreçlerinin yürütülmesi, fiziksel mekan güvenliğinin temini, iş sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinin yürütülmesi gibi işleme amaçları doğrultusunda işlenmektedir. Fiziksel Mekan Güvenliği gibi kişisel verileriniz; kanunlarda açıkça öngörülmesi, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünün yerine getirilmesi amaçları doğrultusunda işlenmektedir.

2. Kişisel verilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi nedir?
Kişisel verileriniz, Kanun’da ve 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu'nun 37'nci maddesinin (a) fıkrasının 4 numaralı bendi uyarınca düzenlenen Yat Turizmi Yönetmeliği’nde belirtilen ve Viaport Marina İşletme Yönetmeliği kapsamında çizilmiş sınırlar ile veri işleme şartlarına uygun olarak özellikle yatlara ve yatçılara hizmet vermek amacı ile yapılan marina hizmet sözleşmeleri, rezervasyon formları aracılığı ile ve sözleşmeden kaynaklı karşılıklı edimlerin ifa edilmesi kapsamında mail order formları, virman yazıları, yetki belgeleri, tekne sorumlusu bildirme belgesi, tekne ortak belgesi, kart teslim formu gibi yollarla sizlerden yazılı veya elektronik olarak ve nadiren sair iletişim yolları vasıtasıyla, temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, bir hakkın tesisi veya kullanılması için zorunlu olması, kanunlarda açıkça öngörülmesi, sözleşme kurulması ve ifası, veri sorumlusunun hukuki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, veri sorumlusunun meşru menfaati sebebi ile toplanmaktadır.

3. Kişisel verilerinizi kimlere ve hangi amaçla aktarabiliriz?
Kişisel verileriniz; KVKK’nın 8 ve 9 uncu maddelerinde belirtilen kişisel verilerin aktarılması hükümleri çerçevesinde; kanundan kaynaklı yükümlülüklerin yerine getirilmesi, iş faaliyetlerinin yürütülebilmesi ve sözleşmelerin kurulabilmesi, sizlere daha iyi hizmet verilebilmesi için satış ve pazarlama çalışmalarının yürütülebilmesi amacıyla, hissedar/ortaklara, hissedar/ortakların sahibi bulunduğu diğer grup şirketlerine, tedarikçilere, iş ortaklarına, hukuk operasyonlarının yürütülebilmesi için ise, hukuken yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile adli ve idari mercilere aktarılabilecektir.


4. Haklarınız nelerdir?
Tarafımızca işlenen kişisel verilerinize ilişkin olarak her zaman Kanun’un 11.maddesinde yer alan haklarınız kapsamında tarafımıza başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurularınızı aşağıda belirtilen adrese yazılı başvuru yaparak veya www.viaportmarina.com.tr internet sitemizde yer alan Başvuru Formu’nu, formda yer verilen usule uygun olarak doldurmak suretiyle e- posta yoluyla iletebilirsiniz.(İlgili talebin Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de yer alan şartlara uygun olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.) Yazılı başvuru adresi: Cami Mah. Balıkçılar Sokak U Blok 20 U D:226 34940 Tuzla/İstanbul E- Posta: viaportmarina@viaportmarina.com

Bilgilerinizin doğru olduğunu lütfen kontrol ediniz. Aksi durumda tarafınıza ulaşmamız ve cevap almanız zorlaşacaktır.